Nurgül Cömert

Lise yıllarından itibaren seçtiği Seyahat Acentacılığı Bölümü ile birlikte hayatının bir parçası olacak olan Turizm ile tanışmış olan Nurgül Cömert; bu süre içerisinde farklı kültürleri, farklı dilleri, insanları tanımak, gözlemlemek, kaliteli hizmet için kaliteli iletişimin önemini kavramıştır.

Turizm sektöründe ilerlemenin ve farklı açılardan bakmanın faydasına inandığı için 1999 yılında Ankara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünü bitirmiş ve 9 yıl turizm sektöründe yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılında Turizm sektöründen, Profesyonel Koçluğa geçiş için eğitime başlamıştır. Turizm sektöründe geçen 16 yılda sorumluluk sahibi ve iş bitirici olmanın, yurt dışı operatörlerle birebir çalışmanın vermiş olduğu iş disiplini ile büyük resmi görmenin, işin üzerinde bir çalışma ve başarı getirdiğini deneyimlemiştir.

Çalışma hayatı boyunca insanlara yaklaşımında, onları potansiyellerine güvenerek desteklemek, ihtiyaçları olan temel bilgileri verdikten sonra yapabileceklerine inanmak olduğunu fark etmiş bundan da keyif almıştır. Bu yaklaşımını desteklediği için 2013 ve 2014 senelerinde ICF (International Coach Federation) tarafından onaylanmış, Adler International Learning sertifikalı Profesyonel Koçluk ve Practicum Programlarını tamamlamıştır. ACPC, ACC unvanlarına hak kazanarak profesyonel koçluk hayatına yönetici koçluğu, kişisel gelişim koçluğu ile devam etmektedir.

Lise yıllarında Profesyonel bir Basketbolcu olan Nurgül Cömert; paylaşmanın, yardımlaşmanın, takım ruhunu taşımanın, takım olmanın, birlikte hareket ederek başarıları tatmanın anlamını dolu dolu yaşamıştır. Takım ve ilişkiler hayatında önemli bir yer aldığı için 2013 senesinde CRR Global’den Organization and Relationship Systems Coaching (ORSC Fundamentals) Programını, 2017 senesinde de Optimum Denge Modeli 1.Basamak eğitimini tamamlamıştır.

Nurgül Cömert evli ve iki çocuk annesidir.