Memnune Atalay Yıldız

Memnune Atalay, 1970 yılında İstanbul’da doğmuş, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır.

1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra; insan iletişiminin ön planda olması, devamlı olarak çözüm üretip, geniş bakış açısının kazanılması, her zaman kendini geliştirme fırsatının sunulması gibi kendi kişiliğine ve de yaşam amacına uygun bulduğu bu özellikler nedeniyle avukat olmaya karar vermiştir. Bağımsız olarak yürüttüğü Avukatlık mesleğinin yanında, 2013 yılına kadar İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezinde, Baro Öğretim Görevlisi olarak stajyer Avukatlara Borçlar Hukuku alanında ders vermiş, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren özel şirketlerde Hukuki Danışman, İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanı, Eğitim Danışmanlığı ve İdari yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

Uzlaşmacı kültüre olan yakınlığı, sorunun da çözümün de insanın kendi içerisinde olduğuna olan inancı dolayısıyla Arabulucu unvanı ile hukuk uyuşmazlıklarında arabuluculuk da yapmıştır.

Şirketlerde hukuki danışmanlığın yanı sıra İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı görevi dahilinde; çalışanların işe alımından çıkışına kadarki süreçlerin yönetimi, performans, kariyer planlaması süreçlerinin yürütülmesi, ödül ve motivasyon sisteminin oluşturulması ve yürütülmesi, eğitim planlarının hazırlanması,  eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, işten ayrılma, mülakat ve fesih süreçlerinin yönetilmesi gibi sorumlulukları üstlenmiştir.

2014 Yılından itibaren, profesyonel iş yaşamına hukuk ve İnsan Kaynakları alanlarında danışman olarak devam etmekte, İş Hukuku Eğitimlerinin yanı sıra, İletişim, Takım Çalışması, Motivasyon ve Aidiyet, Stres ve Çatışma Yönetimi, Müzakere Becerileri Eğitimleri başta olmak üzere pek çok eğitimleri tasarlayıp sunmaktadır.

Memnune Atalay; güçlü iletişim, ikna yeteneği, çözüm odaklı bakış açısı, bir işi takip etme ve sonlandırma yetisi gibi mesleğinin kendisine sağladığı önemli kazanımların yanı sıra aşağıdaki eğitimlerle eğitimcilik mesleğine katkı sağlamıştır.
  • Optimum Denge Modeli (1 ve 2 Modüller) ve ODM Aile
  • Uygulamalı İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifikalı Eğitimi
  • Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Sertifikalı Eğitim
  • IRCA Onaylı ISO 9001:2008 Kalite Yönetim sistemi Baş Denetçi Sertifikalı Eğitimi