Bilinçli Farkındalık Atölyeleri

Amaç

Yaşamda akışa bırakılması gereken pek çok şeyi kontrol etmeye çalışıp gereksiz yere endişeleniyoruz ve düzeltmemiz gereken pek çok şeyi de akışına bırakıp sonradan hiç bir şey yapmadık diye pişman oluyoruz. Mutluluğa giden yolun ilk adımı neyi kontrol edeceğimize ve neyi akışa bırakacağımıza karar vermek değil midir?

Biz bu bağlamda tasarladığımız atölye çalışmamız için doğayı seçtik. Çünkü doğa ile insanın uyumu birbirine benzer. İnsan, kendini dinlemek, anlamak için doğaya koşar. Bu atölye çalışması da doğayla iç içe bir ortamda gerçekleştirilerek, misafirlerimizin atölyeye getirdikleri zihinlerini, kalplerini bir bazen konuşturup bazen susturarak ihtiyaçları olan dengeyi yakalamaları için uygun bir ortam olacaktır.

Atölye sırasındaki farkındalık çalışmaları, misafirlerimizin ihtiyaçları ve bu bağlamdaki isteklerini anlama ve hayata geçirebilme konusunda kaynaklarına erişim sağlamalarına kılavuzluk etmeyi hedeflemektedir. Kuşkusuz bu süreçte doğanın katkısından da yararlanarak keyifli ve unutulmayacak anılar biriktirilecek sıra dışı bir deneyime iştirak etmenizi bekliyoruz.

İçerik

Hayatı anlamak dışa yönelik bir yolculuktur. Bizi başarı, yaratıcılık ve alçak gönüllüğe götürür. Kendini anlamak içe doğru bir yolculuktur. Bizi huzura ve aydınlanmaya götürür. İnsanı anlamak hem içe hem dışa yönelik bir yolculuktur. Bizi uyuma, mutluluğa ve bilgeliğe götürür. Bu bağlamda oluşturulacak programda her misafirimizin motive olacakları ortamda kendi deneyimlerindeki farkındalıklara doğayla bütünleşerek tanıklık etmeleri sağlanacaktır.

Misafirlerimizin atölye esnasında;

  • Zihinden kalbe inmek (Duraklamak)
  • Kendine dışarıdan bakmak, kendini okumak (Genişleme)
  • Durumu, bedeni, ruhu analiz etme (Odaklanma)
  • Tepkisel değil, olumlu davranma (Eylem)

Süreçlerinden geçmeleri sağlanacaktır.

Atölyemiz için Kaz Dağları’nı seçtik…

Atölyemiz Küçükkuyu Adatepe’de özel bir kültür kurumuna dönüşen Taş Mektep’te gerçekleştirilecektir. Taş Mektep’te dört günlük bir atölye programı yapacağız. Dört gün boyunca her gün üç derste bir araya gelerek 18 saatlik programla kendinizi bol bol keşfedeceğiniz deneyimler yaşayacak, anılar yaratacaksınız. Dört gün sonra heybenize ihtiyacınız olan şeyleri doldurmanızın yanında keyifle geçecek ve unutulmayacak bir zaman geçirmenizi hayal ediyoruz.