Harun Sarıkaya

1981 yılında İstanbul’da doğan Harun Sarıkaya ilkokulda başlayan ve artarak devam eden görme bozukluğu ile şu anda sadece ışık görebiliyor.

Hayatın onun için anlamı Hacivat ve Karagöz gölge oyunu gibi olduğunu söyler. Hastalığı yavaş yavaş ilerleyen bir hastalık olduğundan, bu duruma alışmasının daha kolay olduğundan bahseder.

Lisede torna ve tesviye bölümünden mezun olduktan sonra 13 yıl bir züccaciye mağazasında satış elemanı olarak görev yapmış, turizm sektörü ağırlıklı olarak hizmet vermiştir.

Bu hayatın başka türlü anlatılacağını düşünmediğinden şu anda Dialogue in the Dark projesinde görev almaktadır. Hayatı daha önce farklı yollarla anlatmayı denemiştir fakat burada daha başarılı olduğunun farkına vararak işini çok severek ve gönül vererek yapmaktadır. Ayrıca bu projeyle birlikte sosyal hayatının daha da geliştiğini gözlemlemiştir. Günde ortalama 30 farklı insanla sohbet etme fırsatı bulduğu için insana dair kültürünün ve bilgisinin arttıkça insanları daha iyi anladığını da fark etmiştir.

ICF (International Coaching Federation) tarafından onaylanmış, Adler International Learning sertifikalı Profesyonel Koçluk Programını ve Practicum Programını tamamlayarak profesyonel koç olarak da hizmet vermekten keyfi almaktadır.

Engellilerin çeşitli sektörlerden aldığı hizmetlerde engelsiz hizmet anlayışında farkındalık yaratacak konuşmalar yaparak, eğitim içindeki etkinliklere rehberlik yaparak eğitimlere destek olmaktadır. Karşılıklı paylaşım ve empatinin bir arada olduğu bu duruma aracı olduğu için çok mutlu olan Harun Sarıkaya evli ve iki kız çocuğu babasıdır.