Barış Aslan

Denizli Lisesi, Fen-Matematik alanını bitirmiş, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında başlayan profesyonel iş yaşamında havayolları sektöründe Uçak Mühendisi olarak Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Çin, Lübnan ve İsrail gibi ülkelerde firma sorumlusu olarak uçakların bakım süreçlerinde çalışmıştır.

Felsefe, psikoloji ve kişisel gelişim her daim hobilerinden olmuştur. Bu nedenle üniversite süresince felsefe kursları ve kişisel gelişim etkinlikleriyle ilgisini devam ettirmiştir. Çocukluğunun altı senesini İngiltere’de geçirmesi İngilizceyi çok iyi kullanabilmesini ve ilgilendiği alanlardaki yabancı kaynakları daha rahat takip edebilmesini sağlamıştır. 2002 senesinde üniversitedeyken katıldığı bir liderlik eğitiminde koçluk mesleğinin varlığını öğrenerek, havacılık sektöründe geçirdiği sekiz senelik iş hayatı tecrübesi sonrasında koçluk mesleğine atıldı.

2014 senesinde dünyanın bir numaralı yaşam koçu olarak adlandırılan Tony Robbins’in ortağı olduğu Robbins-Madanes Training kurumundan temel koçluk eğitimlerini tamamlamış, bu kurumdan üst eğitimler almaya hâlen devam etmektedir. NLP’yi icat eden Richard Bandler’in çalışma ekibinden olan Robert Dilts’ten NLP uygulayıcısı eğitimini ise 2014’te California’da almıştır.

Bu eğitimlerin yanında hayatın geniş ve güzel bir resmini çizen Optimum Denge Modeli 1, 2 ve aile eğitimlerini almıştır. ODM Vakfı’nın ailelere yönelik seminer projelerinde gönüllü olarak görev yapmaktadır.

Bireysel koçluklarının yanında eğitimci ve danışman olarak şirketlere hizmet veren Barış Aslan, insanın, kendini tanıdıkça, farkındalığı arttıkça çok daha doyumlu, keyifli ve başarılarla dolu bir hayat yaşayacağına inanmaktadır. Sürekli gelişimin bir zorunluluk değil, insanın doğasında olduğu kanaatiyle mesleğini, insanların var olan potansiyelini ortaya çıkartabilmeleri için kendini onların hayatlarındaki anlam, başarı ve doyumlarını ileri seviyelere taşımaya adayarak mesleğini sürdürmektedir.

ALINAN UZMANLIK EĞİTİMLERİ

  • Points Of You Practitioner 2017
  • Advanced Strategic Intervention Coach Training core 200 RMT* 2016
  • Marriage Education & Divorce Prevention Training – RMT* 2016
  • NLP Practitioner Certification – NLPU California ( Robert Dilts and Judith Delozier ) 2015
  • Strategic Intervention Coach Training – core 100 – RMT* 2014
  • Optimum Denge Modeli 1 ve 2 ile ODM Aile 2014-2017