Gürkan Kaban

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden mezun olmuştur.

Kariyer hayatına, 1995-1998 yılları arasında İstanbul da Çırağan Otel Kempinski’de Yiyecek – İçecek departmanında servis görevlisi olarak çalışmaya başlamış, farklı pozisyonlarda boyunca görev almıştır. 1998-2008 yılları arasında Amerika’da Cruise gemilerinde Asst Maitre d’Senior olarak çalışmış, Türkiye’ye döndükten sonra 2009 yılında, Ankara Rixos Oteli’nin açılış ekibinde Banket Servis Müdürü olarak görevine devam etmiştir. 2010 yılında İstanbul’da Dedeman İstanbul Oteli’nde Yiyecek içecek Servis Müdürü, 2011-2013 yılları arasında Crowne Plaza Asia İstanbul otelinde açılış ekibinin bir üyesi olarak Operasyon Müdürü pozisyonunda görev almıştır. 2013 yılında açılış deniyimlerine bir yenisini daha ekleyerek, Hilton İstanbul Kozyatağı otelinin açılış süreçlerinde bulunmuş ve Yiyecek içecek Direktörü olarak yedi sene çalıştıktan sonra Holiday Inn Şişli Hotel’de Genel Müdürlük yapmış ardından halen Dedeman Hotels Resort’da Grup Otelleri Operasyon Direktörü olarak görevini yürütmektedir.

Hizmet sektörünün kendisine kazandırdığı en önemli yetkinlik; sosyal etkileşim ve iletişim becerisidir. Bu yetkinliğin; ‘insanı tanıma’, ‘insanı anlama’ ve ‘psikoloji’ açısından önemli olduğuna inanmakta ve kendi başarısının nedeni olarak görmektedir. Gürkan Kaban aynı zamanda bu yetkinlikleriyle yiyecek içecek servis ve upsell eğitimleri tasarlayıp sunarak da turizm sektöründeki çalışanların hizmet kalitelerini bir üst seviyeye çıkartma misyonunu yerine getirmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmekle birlikte, ikinci dil olarak halen İspanyolca Dil Eğitimine devam etmektedir.

1978 Erzurum doğumlu olan Kaban, evli ve bir çocuk babası olan Gürkan Kaban, halen kurumsal hayattaki görevinin yanı sıra turizm ve yiyecek içecek sektöründe eğitim danışmanlık yapmaktadır.

Kaban, hizmet sektörü ile bağlantılı birçok eğitim ve seminere katılım göstermiştir.

Kaban, hizmet sektörü ile bağlantılı birçok eğitim ve seminere katılım göstermiştir:

  • Course for *Be My Guest* Çırağan Palace Kempinski Hotel
  • Hilton Worldwide University Online Operational Training
  • American Hotel & Lodging Educationel Institute Hospitality Supervisor
  • CP Meetings Excellence CP İstanbul Asia
  • Master of Experience Dedeman Hotel İstanbul
  • ISO 9001 Dedeman Hotel İstanbul
  • Serve Safe Alcohol Royal Caribbean International
  • Leadership improvement (LEAP) Royal Caribbean International
  • Crısıs Management &Human Behaviour Royal Caribbean International
  • Service Award Certificate Royal Caribbean International