TUYUP Eğitim Projesi ve Başvuruları

Rehberlik Akademisi
3 Şubat 2015
TUYUP Eğitimlerimizde Farkımız Sosyal Sorumluluğumuzdur
23 Mayıs 2015

Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması (TUYUP) Projesi

 Otel ve Restoran İşletmelerine Yönelik

UCRETSİZ Eğitim Hizmetleri Başladı!

 

Değerli Turizmci,

Bildiğiniz üzere, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı kapsamında bir AB projesi olan TUYUP “Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi” kapsamında bakanlık onaylı otel ve restoran işletmecilerine ÜCRETSİZ eğitimler verilecektir. Projeye dahil olan eğitim firmaları ile 10 Nisan 2015 tarihi itibariyle sözleşmeler imzalanmış, eğitim başvuruları başlamıştır.

Selnur Gülek Danışmanlık ve Koçluk  olarak TUYUP’un Onaylı Eğitim Firmalarındanız. Turizm sektörü deneyimli eğitmen ve koçlardan oluşan ekibimizle, klasik anlatım eğitimlerinden ziyade katılımcılara, “Misyon” odaklı derinleştirici araçlarımızla ve pratikte kullanacakları kolaylaştırıcılarla hazırlanmış eğitim tasarımlarımızla hizmetinizdeyiz. İşletmelerinizdeki değerli çalışanlarınızın da bu hizmetten yararlanmasını isteriz.

Size işletmenizi de ilgilendiren bu konuya ilişkin gerekli olan bilgi özeti aşağıda yer almaktadır.

Herhangi bir soru veya öneriniz için bize ulaşabilirsiniz.

İşbirliğimizin gelişerek devamını dileriz.

Saygılarımızla,

Selnur Gülek Danışmanlık ve Koçluk

 

TUYUP EĞİTİM PROJESİ:

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği işbirliğinde geliştirilen “TUYUP: Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi” Tuyup Eğitim (Kupon) Programı olarak da anılmakta ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte olan bir eğitim desteğidir.

KAPSAM:

Yalnızca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli işletmenin (otel, restoran veya bar) işveren ve/veya yöneticisi, çalışanları adına ve onlar için başvuruda bulunabilir.

Selnur Gülek Eğitim Danışmanlık Koçluk şirketi olarak firmamız İstanbul merkezli ve İzmir şubeli olmakla birlikte, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli işletmelere (otel, restoran veya bar) tüm Türkiye çapında hizmet verebilecektir.

PROJENİN İŞLETMEYE KATKISI:

Projenin düzenleyeceği eğitimlere katılmak işletmenize ve çalışanlarınıza birçok fayda sağlayacaktır. Bu avantaj ve faydalardan bazıları:

 1. Proje boyunca verilen hizmetler için temin edeceğiniz “Eğitim Kuponu” aracılığı ile tüm eğitim materyalleri dâhil bütün masraflar proje tarafından karşılayacaktır. Çalışanınızın başka bir şehirdeki eğitime katılma durumu olduğu takdirde, eğitim kuponu eğitim süresince tam pansiyon konaklamayı da karşılayacaktır. Sadece çalışanın eğitim kurumuna gidiş-geliş ulaşım masrafları işveren tarafından karşılanacaktır.
 2. İşletmenizde, işinizi daha verimli kılıp müşteri memnuniyetini artıracak daha nitelikli çalışanlarınız olacaktır.
 3. Bunun karşılığında çalışanlarınız size ve işletmenize daha çok bağlılık göstererek verdiğiniz değeri takdir edecektir.
 4. Çalışanlarınız modern müfredata dayanan ve nitelikli eğitmenlerin vereceği kaliteli mesleki eğitimlere katılacaktır. Tüm eğitimler Avrupa Eğitim Kalite Standartları’na bağlı olacak ve bu doğrultuda izlenecektir.
 5. Çalışanlarınız T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayladığı bir Eğitim Sertifikası alacaktır.
 6. Çalışanlarınızın alacağı mesleki eğitim kısa vadeli bir yatırım olarak görülse de işletmenize uzun vadeli faydaları olacaktır.
 7. Projenin düzenleyeceği mesleki eğitim programına katılan çalışanlarınız Mesleki Yeterlilik Sınavına ÜCRETSİZ olarak girme fırsatı yakalayacaktır. Ayrıca sınavı geçen çalışanlarınız, işletme masraflarının azalmasını sağlayacak sosyal sigorta indirimlerinden yararlanmanıza olanak sağlayacaktır.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

Firmamızın ana konusu “eğitim ve gelişim”dir.

Ekibimiz, uluslararası zincir otellerde İnsan Kaynakları ve Eğitim, Yiyecek İçecek,  Ön Büro ve Operasyon Müdürlüğü ile Acenta tecrübesi olan profesyonel eğitimcilerden oluşmaktadır.

Bu ekipten bazı eğitmenlerimiz aynı zamanda Uluslararası koçluk federasyonuna bağlı okullardan mezun koçlardır.

Davranış Eğitimimizin Geriatik ve Engelli Misafirlerle İletişim modülünde Türkiye’de turizmin de içinde yer aldığı çeşitli sektörlerde Engellilerle İletişim Eğitimleri veren özel eğitmenimiz görev alacaktır.

Eğitimcilerimizin tamamı için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 • Siz bizi seçmekle daha spesifik olarak ne kazanacaksınız?

Eğitimlerimizde klasik anlatım metotlarından ziyade, katılımcılara yaptıkları işe yükledikleri anlamı sorgulatan “Misyon” odaklı derinleştirici araçlarımızla ve gerçek hayatta kullanacakları kolaylaştırıcılarla hazırlanmış eğitim tasarımlarımız kullanılmaktadır.

 1. Eğitim tasarımlarımızda hizmet vereceğimiz işletmenin ve markanın standartlarının, ilkelerinin, değerlerinin, kültürünün temel oluşturması önceliğimizdir.
 2. Katılımcılarınızın ortak gelişim hedefleri sizlerle birlikte belirlenecek ve eğitim bunun üzerine kurgulanacaktır.
 3. İşletmenizin ve çalışanlarınızın ortak değerlerine dikkat edilecektir.
 4. Kendileriyle barışık olan birey işini sevmektedir. Dolayısıyla katılımcılar, öncelikle kendi üzerinde yaşayacakları farkındalıklarla güçlü yanlarını keşfedip bunları daha fazla kullanabileceklerini göreceklerdir.
 5. Eğitimlerimizde temel bilginin yanı sıra, bilgiyi besleyecek ve sahiplendirecek uygulamalar, işletmenize ait vakalar üzerinden tasarlanan çalışmalar ve misafirlerinizden gelen yaşanmış geri bildirimler üzerine kurgulanacaktır.
 6. Öğrenmeler keyifle ve ilgiyle olur. Koçluk ve eğitim araçlarımız bilgiyi kolaylaştıracak, film ve diğer görsel araçlar kullanılarak eğlenirken öğrenebilecekleri ortam yaratılacaktır.

Sizlerle buluşabilmek dileğiyle…

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: