Enerji Sektörü’nde Eğitimlerimiz Enerjisa Satış Akademisi ile Sürdü

Pronet Güvenlik İşe Alım Uzmanları Sahnedeydi
24 Mayıs 2017
Turizm Eğitimlerimiz Devam Ediyor
26 Haziran 2017

Enerjisa’nın Satış Akademisi, Potansiyelini Ortaya Çıkar adlı eğitimi İstanbul ve Ankara’da hizmet veren satış kadrosuna aldırdı. 2017 Eylül ayında başlayan eğitim Aralık ayında sona erdi. Katılımcıların bilmek-yapmak ve olmak yolculuğunda potansiyelindeki kaynaklara erişim sağlayıp, engellerle baş edebilme, farkındalıkları hayata geçirebilmek ve iş ve yaşam sonuçlarından daha memnun olabilmek için kendileriyle ilgili yaşadıkları farkındalıkları hem farklı hem de zengindi:

  • Ben de şuna baktım, bana göre potansiyelini gerçekleştirmek ne? Öğlen yazmıştık ya ben kendimi eleştiririm hep, çok plan yaparım müthiş plancı bir insanımdır ama eyleme geçemem. Potansiyeli ortaya çıkarmak da bence kendi kendine kurduğun planları ve hayalleri gerçekleştirmektir. Ne olursa olsun onları gerçekleştirememek sıkıntı yaratıyor ve potansiyelimi ortaya çıkardığımda böylece daha rahat mutlu bir insan olacağımı düşünüyorum. Ve eylem kartı çıktı ben de eyleme geçmeyi planlıyorum. Benim aklımdaki eylem adım atmak. Bu günkü eylem adına kazandığım ise “anlam”. Çünkü o da aslında bildiğim ama yapmadığım şeylerden biriydi evet bunların anlamını çıkartmam gerektiğini hem düşünüyordum ama böyle kendim düşünerek odakta olarak şu iç konuşmayı yapmıyordum. Şimdi o iç konuşmayı yapıyorum. Güzel oldu teşekkür ederim.
  • Yapabildiklerimi görünce “Ben bunu yapabiliyorum” diyorum. İlk araba kullandığımda, ilk bisiklete bindiğimde hep böyle hissettim. Tesadüf bana da farkındalık kartı denk geldi. Açıklamasında şu dikkatimi çekti. “Karanlıkta tüm renkler aynı görünür” bilmediğimiz her şeyin zor gelmesi gibi. Yapabildiğimi gördüğümde bazı şeyler aydınlanıyor, farkına vardım ve bunun yapabileceğime inandığım sürece yapabilirim. O yüzden biraz daha inançla ayrılıyorum.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: