Peryön Trakya Şubesi’nde Baltayı Bileyleme Eğitimi

Yenibiriş IK Seminerleri Öncelikleri Belirlemek Zaman Yönetimi
18 Haziran 2014
Bireysel Liderlik Eğitimi_ İstanbul Gönen Hotel
1 Ağustos 2014

BALTAYI BİLEYLEME EĞİTİMİ

Düşündüklerimizin ve yaptıklarımızın kapsamı, fark edemediklerimizle sınırlıdır. Üstelik, fark edemediğimizi fark edemediğimiz için de fark edememenin düşüncelerimizi ve eylemlerimizi nasıl şekillendirdiğini fark edene kadar değişim için yapabileceğimiz çok az şey bulunur.

Bireyin kendini tanıması, insanı tanıması ve hayatı tanıması bir ömre sığacak bir şey değildir. Ancak Stefano D’Anna’nın dediği gibi karşılaştığın her durum ve kişi, senin dünyanın aynasında yansıyan görüntündür. Karşılaştığın her insan, sendeki bir değeri ortaya çıkarmak, kendini tanımana yardımcı olmak için var. Önemli olan bunu fark etmektir. Bu farkındalıkla sağlıklı ilişkiler kurarak, iletişimde kuşaklar ve kimlikler arası çatışmalar da dahil yönetemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur.

Farkındalık özgürlüktür. Özgürlük seçeneklerin çoğalmasıdır. Bunun için ruhumuzun geride kalmaması, dinlenmesi, dinginleşmesi, rahatlaması gerekmektedir.

Bunun için özgürlüğünüzü yakalayacağınız keyifli bir keşif gününe var mısınız?

Bu seminerin amacı, yaşamın hızında savrulup giderken, sistemlere bağlı olduğumuz lastiği elden bırakmamak ve kimlikler arası karmaşadan kurtulmak, ego kimliğinin esiri olmamak ve sağlıklı iletişim için ufak bir dokunuşa ihtiyaç olduğunu ortaya çıkarmak ve bunu nasıl hayata geçireceğimiz keşfetmektir.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: