Misyonu, Toplumsal Anlamda Katma Değeri Artıran Proje

Başardıkça
31 Ağustos 2016
Pronet Güvenlik İşe Alım Uzmanları Sahnedeydi
24 Mayıs 2017

İstanbul ilinde İstanbul Kalkınma Ajansı Girişimcilik Mali Destek Programı Kapsamında kabul edilen Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi projesi kapsamında, denetimli serbestlik uzman personelinin oluşturduğu 20’şer kişilik 2 gruptan oluşan toplamda 40 kişiye yönelik 8 günlük eğitim programı 16 Şubat 2017 tarihinde tamamlandı. Girişimcilik Eğitimi, Eğitim Danışmanımız Şebnem Tezcan; Koçluk Becerileri Eğitimi, Eğitim Danışmanımız Selnur Gülek tarafından sunuldu.

İstanbul da ikamet edip denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler arasında girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, bu kişilerin istihdam ve rehabilitasyonlarının sağlanarak topluma yeniden kazandırılması ve bahsi geçen kişilerin girişimciliğini teşvik ederek İstanbul’un ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla geliştirilmiş proje kapsamında

bu anlamlı projeye İstanbul Aydın Üniversitesi ile birlikte katkı sağlamak, Selnur Gülek Eğitim Danışmanlık Koçluk firması olarak bizleri çok mutlu etti.

Eğitimimize katılan psikolog, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanları; hükümlülere yaşam ve kariyerlerinde potansiyeli ortaya çıkartıp engellerini yönetebilme becerisini geliştirecek rehberlik desteği verecekler. Proje kapsamında ayrıca girişimcilik ve rehabilitasyon eğitimleri ve uygulamalarıyla hükümlülerin topluma kazandırılması amaçlanmaktadır.

Projeye İstanbul Aydın Üniversitesi adına verdiğimiz hizmette destekleri için İstanbul Valiliği proje ekibine, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne ve İSTKA’ya teşekkür ederiz.

Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi Sayfası için TIKLAYINIZ

 

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: