Karanlıkta Diyalog İş Atölyeleri….

TUYUP Yönetici eğitimleri başlıyor…
28 Eylül 2015
Kimse’ye Mektup adlı kitabımız satışa sunulmuştur…
11 Aralık 2015

İstanbul Gayrettepe metro istasyonunda hizmet veren Karanlıkta Diyalog sergisine katıldıktan sonra hiç buradan bakmamıştım dedirten bir farkındalık yaşamak için enterasan bir deneyim sizleri bekliyor…

Bu deneyimi İş Atölyeleri Çalışmalarıyla kurumsala taşıyarak takımları bir araya getiriyoruz.

Karanlıkta Diyalog iş atölye çalışmaları, Dialogue Social Enterprise tarafından bilimsel altyapıya dayalı olarak geliştirilmiş; tamamen karanlık bir ortamda, görme engelli rehberler ile profesyonel eğitmenler liderliğinde gerçekleştirilen bir eğitimdir. İş Atölye çalışmaları; liderlik, iletişim, takım çalışması, çözüm üretme, zaman yönetimi gibi konularda, duygusal zekayı destekleyerek insan kaynakları gelişimini sağlamak amacıyla etkili bir araç sunmakta ve katılımcıların profesyonelliklerini farklı bir seviyeye taşımaktadır.

Katılımcı geri bildirimlerinden:

  • Empati duygusunu, kabullenince insana güvenince her şeyin başarabileceğimizin, önyargıları ve varsayımları biz kenara bırakıp, insancıl düşüncenin temel olmasının farkındayım.
  • Birlikte olunca daha güçlü hissettiğimizi, başaracağımıza dair güvenimizin nasıl yükseldiğini fark ettik.
  • Bireysel ya da ekip olarak, organize olmanın önemini yaşadım.
  • En büyük engelde bile çıkış yolunun olduğunu, gerektiğinde başkasından yardım alman gerektiğini anladık.
  • Şu anda farkına vardığın şey, geri kalan hayatın için elinde olan eb değerli cephanen: “insan” Sen bugün, insanın farkına vardın. İnsanoğlunun gücünün, potansiyelinin ve normalleşen kötülüğe karşı olan gücünün farkına vardın. Bundan kıymetli bir şey olmadığını, en değerli hazinenin içinde bulunduğun an olduğunu anladın. Potansiyelinin ve normalleşen kötülüğe karşı olan gücünün farkına vardın. Bundan kıymetli bir şey olmadığını, en değerli hazinenin içinde bulunduğun an olduğunu anladın.
  • Bugün katıldığım tüm etkinliklerle beraber aslında yüzleşmekten korktuğumuz duygularımızla, düşüncelerimizle bir kez daha karşılaştık. İlk karşılaştığımızda hepimiz korku, endişe içindeydik. Ben karanlık içinde yapayalnız, boşlukta hissettim. Bunu da aslında grup içinde birlik, beraberlik ve dayanışma ile bir de birbirimizi dinleyerek, birbirimize dokunarak aşmaya çalıştık.
  • Diğer dört duyumuzu da daha etkin kullanarak aslında zorlukları aşabileceğimizi, hayatımızı bu şekilde de sürdürebileceğimizi fark ettik.
  • Bizim açımızdan farkındalık yaratan, kendimizin ve görme engelli arkadaşlarımızın farkına vardığımızı aslında tam olarak onların ne hissettiğini anladığımız bir etkinlik oldu.İyi ki de bu etkinliğe katılmışız !

siz de bu deneyimleri kurumunuza taşımak isterseniz ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz…

Selnur Gülek

Karanlıkta Diyalog  İş Atölyeleri Danışmanı

Adres: Gayrettepe Metro İstasyonu, Karanlıkta Diyalog Sergi Alanı

E- mail: selnur.gulek@istanbul-se.com

İletişim:  0545 487 05 88 – 0546 487 05 88

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: