Hayallerinize Dikkat Edin, Gerçekleşebilirler

Yeni Yıl Mesajı
3 Şubat 2015
Zaman ve Stres Yönetimi Eğitiminde BSTO
3 Şubat 2015
senden ayrıl… sana kaç…
                        Yunus Emre

Kendimizi bildik bileli, biz hep “bir şey yapmak istiyorum” deyince sonuç aldık. Olmaz denileni olur kılabilmek istiyorsak öncelikle “bunun için ben ne yapabilirim?” diye sormak gerektiğine inandık. Potansiyelimizi zorlayarak uçsuz bucaksız hayaller kurduk, gerçekleşti. Bunu paylaşmak en büyük beslenme kaynağımızdı ve bu yüzden yirmi beş yıllık iş hayatımızda gerek bireysel olarak gerekse organizasyonun bir parçası olarak verdiğimiz hizmetlerle, iş paydaşlarımıza taşıdık, onlarla yaşadık, onlara yaşattık, hep BİR olduk… En büyük hayallerimizden birisi bunu bir çığ gibi büyüterek daha fazla insana ulaşmaktı, bunu da gerçekleştirdik. Nihayet daha fazla insana ulaşabilmek için bundan tam bir yıl önce kurduğumuz organizasyonumuzla dolu dolu bir yılı arkamızda bıraktık.Bu yolculukta inancımıza destek veren, yanımızda olan ve bizleri takip eden tüm birey ve kurumlara teşekkür ediyoruz.

Selnur Gülek Eğitim Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri olarak, çalışanların gelişimine ve müşteri memnuniyetine yönelik ÖZ’e dokunan Bireysel Liderlik tabanlı eğitimler tasarlıyoruz ve bu eğitimleri ve koçluk hizmetlerimizi bireylere ve kurumlara ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra uzmanlık alanlarımızda süreç iyileştirme çalışmaları ve insan kaynaklarında danışmanlık yapıyoruz.

Misyonumuzdaki ana değerimiz insan ve doğadır. Buna dair tüm değerlerimiz ve yetkinliklerimizle katılımcılarımızın veya danışanlarımızın kendilerini tanımalarına ve olmak istedikleri yere doğru dönüşüm kararları almalarına alan yaratıyoruz. Günün sonunda hizmet verdiğimiz birey veya grupların kendilerine şu soruları sorarak yolculuklarını sürdürdüklerine şahit oluyoruz:

– İşe ve özel hayata ilişkin mevcut bakış açılarım, iş ortamında ve özel yaşamımda beni ve iş süreçlerini nasıl etkiler?
– Evet-ama’larım olmasaydı ne yapmak isterdim?
– Şu an neyin farkındayım?
– Bu farkındalıkla neyi seçiyorum?
– Bu seçimlerimle neler yapabilirim?
– Bu eylemlerimin benim açımdan ve kurumum açısından etkileri neler olacaktır?
– Ben bu adımı atmazsam bu bana neye mal olacak?
– Harekete geçmek için kendime ve kurumuma taahhüdüm nedir?

Bu yaklaşım; katılımcıların keşfettiği her konuya sahip çıkmalarını ve içselleştirmelerini sağlamaktadır. Normal şartlarda pek az sorgulanan hayaller, birlikte olduğumuz bu süreçte daha da netleştirilmektedir. Hedeflerin hayalleri ne kadar beslediğine dair iç sorgulamalar, kurumlarda ne istediğini bilen çalışanların bilinçli bağlılıklarını gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.
Yunus Emre’nin dediği gibi;
mevcut durumdaki SEN’den ayrılıp,
idealindeki SEN’e kaçma zamanı gelmiştir artık !..

Değerli meslektaşlarım İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürleri, daha fazla bilgi ve kurum ihtiyaçlarınıza özel çalışmalar için bizimle irtibata geçebilirler. Biz de sizlerle iletişim halinde olup, yeniliklerimizden, projelerimizden, çalışmalarımızdan ve hayallerimizden bahsetmek için çeşitli etkinliklerimizle, duyurularımızla ve ziyaretlerimizle sizlere ulaşmaya devam edeceğiz.

Hayallerinize dikkat edin, gerçekleşebilirler !..

Bu yıl düne göre daha fazla keşifler yaşamak için daha fazla birlikte olmak dileğiyle…

 

Selnur Gülek, ATC
Profesyonel Koç, Eğitim Danışmanı

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: